Ciemna strona startupów – nasze doświadczenia z projektów DD

Genprox_ciemna strona startupów

Właśnie przyszła do nas nowa książka Szymona Janiaka ‘Ciemna strona start-upów’, w której napisaliśmy rozdział poświęcony trzem perspektywom finansów w startupie. Bazując na naszych doświadczeniach z 6 lat realizacji ponad 120 projektów due diligence podzieliliśmy się wiedzą z czytelnikami nowej książki Szymona Janiaka. 

 

Szymon Janiak wydał właśnie nową książkę “Ciemna strona start-upów” do współtworzenia, której zaprosił Genprox i Fundequate. Darek Frańczak i ja mieliśmy przyjemność napisać rozdział poświęcony trzem perspektywom finansowym w Startupie.  

Realia prowadzenia startupów są takie, że znakomita większość z nich notuje ujemne wyniki finansowe nawet na poziomie EBITDA, a ocena inwestorów jest skupiona na przyszłych przychodach. Zatem nie trudno zrozumieć widoczną na rynku ekstremalną presję na wzrost skali prowadzonego biznesu.  Do tego dochodzi operowanie  w środowisku chronicznego niedoboru gotówki, co praktycznie zawsze wymusza liczne kompromisy, które dotyczą najczęściej skali prowadzonego biznesu lub ludzi zaangażowanych w projekt.

Przez ostatnie 6 lat w Genprox nasz zespół Advisory zrealizował ponad 120 projektów due diligence finansowego niemal w każdej branży. W książce Szymona dzielimy się naszym doświadczeniem opisując perspektywy księgowo-podatkową, zarządczą oraz perspektywę modelu finansowego Startupu.

Rekomendujemy nową książę Szymona ‘Ciemna strona Start-upów’.

 

Dariusz Landsberg

Dariusz Landsberg, Dyrektor zarządzający
dariusz.landsberg@genprox.com
Tel. +48 603 413 133

Dariusz Frańczak

Dariusz Frańczak, Dyrektor ds. wycen
dariusz.franczak@genprox.com
Tel. +48 696 011 123