dlaczego genprox

Eksperci od funduszy VC i fundacji rodzinnych

Nasi Klienci to alternatywne fundusze inwestycyjne (ASI) działające w oparciu o wpis do rejestru KNF oraz Fundacje rodzinne i przedsiębiorcy poszukujący efektywnej alokacji swojego kapitału zarówno w Polsce jak i Luksemburgu. 

Jesteśmy liderem rynku w obsłudze funduszy VC – od wejścia dyrektywy AIFMD do polskiego porządku prawnego aktywnie tworzymy standardy dla rynku VC wspólnie z najlepszymi kancelariami prawnymi i doradcami podatkowymi. Obsługujemy fundusze VC oparte o strukturę ZASI/ASI o wartości aktywów pod zarządzaniem (AUM) ponad 6 mld PLN. Posiadamy praktyczną znajomość wszystkich wymogów raportowych programów PFR Ventures oraz specyfikę funduszy prywatnych i korporacyjnych.

Dzięki naszej inicjatywnie i współpracy z PSIK oraz PFR Ventures Ministerstwo Finansów dokonało korzystnej zmiany w ustawie o rachunkowości zwalniającej fundusze VC z obowiązku konsolidacji sprawozdań finansowych. Na naszym koncie mamy również wiele korzystnych interpretacji podatkowych uzyskanych dla naszych Klientów.

Genprox to przede wszystkim:

  • Niedoścignione doświadczenie w księgowości i podatkach ASI
  • Kompleksowe badania Due Diligence i Wyceny spółek
  • Doskonała znajomość zasad raportowania do KNF
  • Znajomość wymogów sprawozdawczych funduszy PFR Ventures
  • Setup i obsługa funduszy w Luksemburgu
  • Rejestracja, księgowość i rozliczenia Fundacji rodzinnych.
Zespól Genprox

Nasz zespół ma doświadczenie niezbędne, aby świadczyć również profesjonalne usługi doradcze w obszarze Due diligence i wycen aktywów. Doświadczenie zawodowe zdobywaliśmy w takich organizacjach jak Citibank Handlowy S.A., General Electric Bank, ABN Amro Bank,  Royal Bank of Scotland, Deutsche Bank Polska S.A. i mBank. Legitymujemy się członkostwem w brytyjskiej izbie biegłych rewidentów Association of Chartered Certified Accountants (ACCA). Nasi eksperci legitymują się certyfikatami Doradcy Inwestycyjnego oraz Maklera Papierów Wartościowych przyznawanymi przez KNF. Realizując projekty due diligence wykorzystujemy metodologię PMI (Project Management Institute), którego jesteśmy członkiem. Jesteśmy również członkiem Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK) i Luxembourg-Poland Chamber of Commerce.

Skontaktuj się z nami

Dariusz Landsberg

Dyrektor zarządzający

Doświadczony dyrektor finansowy i członek ACCA z ponad 20 letnim doświadczeniem zawodowym w finansach, rachunkowości, księgowości i controllingu finansowym.

Dariusz Frańczak

Dyrektor ds. Wycen

Licencjonowany Doradca Inwestycyjny (nr 439) legitymujący się doświadczeniem w obsłudze i wycenie funduszy inwestycyjnych od strony TFI, depozytariusza oraz firmy księgowej.

Piotr Chojnacki

Doradca Podatkowy

Doradca Podatkowy z ponad 10-letnim doświadczeniem w obszarze finansów, rachunkowości i podatków m. in. we Flint Group Polska, Infosys BPO.

Konrad Szutenbach

Manager ds. Analiz Biznesowych

Licencjonowany Doradca Inwestycyjny (nr 353) z wieloletnim doświadczeniem w obszarach inwestycji i corporate finance.

Magdalena Czwarno-Sieroń

Manager ds. Controllingu Finansowego

Członek ACCA i manager z wieloletnim doświadczeniem w obszarach audytu, sprawozdawczości finansowej i corporate finance.

Adam Buczel

Manager ds. korporacyjnych

Radca Prawny specjalizujący się w produktach finansowych. Posiada 10-letnie doświadczenie w branży pośrednictwa finansowego.

Milena Boguta

Analityk Danych / Analityk finansowy

Członek zespołu analitycznego odpowiedzialnego za analizy biznesowo-systemowe. Specjalista w tworzeniu raportów w oparciu o SQL, z użyciem narzędzi BI (Power BI, Google Data Studio). 

Paulina Wierzchowska

Analityk Danych / Analityk finansowy

Członek zespołu analitycznego odpowiedzialnego za analizy biznesowo-systemowe. Specjalista w tworzeniu raportów w oparciu o SQL, z użyciem narzędzi BI (Power BI, Google Data Studio).