dlaczego genprox

Nasze kompetencje w obsłudze alternatywnych funduszy inwestycyjnych i fundacji rodzinnych

Nasi Klienci to alternatywne fundusze inwestycyjne (ASI) działające w oparciu o wpis do rejestru KNF oraz Fundacje rodzinne i przedsiębiorcy poszukujący efektywnej alokacji swojego kapitału zarówno w Polsce jak i Luksemburgu. 

Wspólnie z najlepszymi kancelariami prawnymi, doradcami inwestycyjnymi i audytorami od 5 lat wypracowujemy standardy dla rynku VC. Dzięki naszej inicjatywnie i współpracy z PSIK oraz PFR Ventures Ministerstwo Finansów dokonało korzystnej zmiany w ustawie o rachunkowości zwalniającej fundusze VC z obowiązku konsolidacji sprawozdań finansowych od 2021 r. Obecnie w imieniu branży VC podejmujemy inicjatywy zmierzające do ograniczenia negatywnego wpływu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem rozwoju rynku finansowego oraz ochrony inwestorów na tym rynku. Na naszym koncie mamy również wiele korzystnych interpretacji podatkowych uzyskanych dla naszych Klientów.

Genprox to przede wszystkim:

Zespól Genprox

Nasz zespół ma doświadczenie niezbędne, aby świadczyć również profesjonalne usługi doradcze w obszarze Due diligence i wycen aktywów. Zdobywaliśmy w takich organizacjach m. in. jak Citibank Handlowy S.A., General Electric, ABN Amro Bank,  Royal Bank of Scotland, Deutsche Bank Polska S.A. i mBank. Legitymujemy się członkostwem w brytyjskiej izbie biegłych rewidentów Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), Krajowej Izbie Doradców Podatkowych i tytułem Doradcy Inwestycyjnego przy KNF. Realizując projekty due diligence wykorzystujemy metodologię PMI (Project Management Institute), którego również jesteśmy członkiem. Jesteśmy również członkiem Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK).

Genprox certyfikaty

Kluczowi członkowie naszego Teamu

Dariusz Landsberg

Dyrektor zarządzający

Doświadczony dyrektor finansowy i członek ACCA z ponad 20 letnim doświadczeniem zawodowym w finansach, rachunkowości, księgowości i controllingu finansowym.

Dariusz Frańczak

Dyrektor ds. Wycen

Licencjonowany Doradca Inwestycyjny (nr 439) legitymujący się doświadczeniem w obsłudze i wycenie funduszy inwestycyjnych od strony TFI, depozytariusza oraz firmy księgowej.

Piotr Chojnacki

Doradca Podatkowy

Doradca Podatkowy z ponad 10-letnim doświadczeniem w obszarze finansów, rachunkowości i podatków m. in. we Flint Group Polska, Infosys BPO.

Konrad Szutenbach

Manager ds. Analiz Biznesowych

Licencjonowany Doradca Inwestycyjny (nr 353) z wieloletnim doświadczeniem w obszarach inwestycji i corporate finance.

Magdalena Czwarno-Sieroń

Manager ds. Controllingu Finansowego

Członek ACCA i manager z wieloletnim doświadczeniem w obszarach audytu, sprawozdawczości finansowej i corporate finance.

Adam Buczel

Manager ds. korporacyjnych

Radca Prawny specjalizujący się w produktach finansowych. Posiada 10-letnie doświadczenie w branży pośrednictwa finansowego.

Milena Boguta

Analityk Danych / Analityk finansowy

Członek zespołu analitycznego odpowiedzialnego za analizy biznesowo-systemowe. Specjalista w tworzeniu raportów w oparciu o SQL, z użyciem narzędzi BI (Power BI, Google Data Studio). 

Paulina Wierzchowska

Analityk Danych

Członek zespołu analitycznego odpowiedzialnego za analizy biznesowo-systemowe. Specjalista w tworzeniu raportów w oparciu o SQL, z użyciem narzędzi BI (Power BI, Google Data Studio). 

Karolina Szubińska

Manager ds. Księgowości

Doświadczony manager działu księgowości - rozliczenia podatkowe, sprawozdania finansowe, raportowanie zarządcze funduszy VC oraz Startupów.