dołącz do naszego zespołu

Analityk finansowy

Genprox dostarcza specjalistyczne usługi doradcze i finansowo-księgowe dla funduszy Venture Capital oraz Startupów technologicznych. Obsługujemy wszystkie rodzaje funduszy alternatywnych – fundusze prywatne, korporacyjne, publiczne, klasyczne VC, struktury optymalizacji aktywów oraz sukcesji międzypokoleniowej oraz platformy tradingowe. Rozwijamy również Fundequate – specjalistyczną platformę raportowo-tradingowa dla funduszy VC, ich inwestorów i spółek portfelowych.

Bardzo dynamicznie się rozwijamy nasz dział analityczny realizujący projekty Due Diligence finansowe, Wyceny oraz Controllingu i Business Intelligence. Dlatego poszukujemy Analityka Finansowego do naszego biura w Warszawie.

Miejsce pracy:
praca zdalna

Forma zatrudnienia:
umowa o pracę, zlecenie, b2b

Wymiar etatu:
pełen etat

Twój zakres obowiązków:

  • Czynny udział w projektach due diligence finansowego, Wycen oraz Controllingu i BI,
  • Analiza finansowa spółek oraz projektów inwestycyjnych,
  • Nadzorowanie procesu kompletowania dokumentacji w VDR,
  • Szczegółowa analiza dokumentacji przekazanej przez badane spółki,
  • Współtworzenie modeli finansowych na potrzeby oceny badanych spółek i projektów inwestycyjnych,
  • Uczestnictwo w spotkaniach i telekonferencjach oraz bieżąca komunikacja z klientami,
  • Bieżąca współpraca z działami merytorycznymi badanych spółek tj. działem księgowości, audytorami oraz biznesem,
  • Uczestnictwo w przygotowywaniu raportu z badania due diligence finansowego lub wyceny projektów inwestycyjnych,
  • Weryfikacja modelu controlingu / rachunkowości zarządczej w badanych spółkach oraz analiza danych źródłowych z systemów finansowych celem opracowania optymalnego modelu danych (projekty restrukturyzacji finansów),
  • Monitorowanie działań spółek portfelowych funduszy VC w zakresie zgodności ich działania z biznes planem,
  • Przygotowywanie prognoz przepływów pieniężnych, przychodów oraz kosztów,
  • Przygotowywanie różnego rodzaju analiz ad-hoc.

Nasze oczekiwania:

  • Minimum 2-letnie doświadczenie w pracy – preferowane doświadczenie w firmie doradczej, corporate finance, bankowości inwestycyjnej, private equity, doradztwie strategicznym, audycie, bankowości korporacyjnej lub domu maklerskim,
  • Doświadczenie w zakresie opracowania prognoz finansowych i budowy modeli finansowych oraz modeli controllingu finansowego,
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • Bardzo dobra umiejętność formułowania wniosków na podstawie przeprowadzonej analizy danych,
  • Biegłość w Excelu oraz mile widziana dobra znajomość VBA, baz danych i narzędzi BI.

Oferujemy Tobie:

  • Pracę w nowoczesnej, otwartej i bardzo dynamicznej organizacji ceniącej indywidualizm i doceniającej ludzi za ich osiągnięcia i talent,
  • Nowoczesne biuro w Brain Embassy przy Al. Jerozolimskich 181B oraz możliwość pracy w modelu hybrydowym lub prace zdalną,
  • Wynagrodzenie adekwatne do doświadczenia i talentu Kandydata, współfinansowany pakiet prywatnej opieki medycznej oraz kartę Multisport,
  • Nieograniczone możliwości rozwoju, w tym uczestnictwo w projektach zagranicznych.

Jeśli poszukujesz odpowiedzialnej i dynamicznej pracy, nowych wyzwań i nieograniczonych możliwości rozwoju w bardzo szybko rozwijającej się firmie działającej zarówno w Polsce jak i na rynku europejskim, to napisz do nas i spotkajmy się na rozmowie.